راهنمای خرید تخت و پارک نوزاد

راهنمای خرید تخت و پارک نوزاد

راهنمای خرید تخت و پارک نوزاد

راهنمای خرید تخت و پارک نوزاد

یکی از لوازم مورد نیاز برای سیسمونی که از محبوبیت خاصی برخوردار است، تخت و پارک نوزاد نام دارد.
ما در این مقاله به توضیحات جامعی در این خصوص می پردازیم و به شما کمک می کنیم که هنگام خرید تخت پارک بهترین انتخاب را انجام دهید.

تخت و پارک نوزاد چیست؟

تخت پارک مکان امنی را برای نوزاد یا کودک نوپا در خانه و مسافرت فراهم می کند تا در آن بازی کند و بخوابد. بهترین تخت پارک ها چند منظوره، محکم و تاشو هستند و سال ها مورد استفاده قرارمی گیرند.

تخت و پارک همچنین جای کمی را اشغال می کند. بسیاری از والدین به جای خرید یک گهواره و میز تعویض پوشک مجزا برای اتاق فرزندشان، تخت پارکی دارای میز تعویض تهیه می کنند. جابجایی یک تخت پارک از اتاقی به اتاق دیگر آسان است. این کارآیی برای وقتی که در خانه نوزاد دارید مفید است. می توانید نوزاد کوچک را برای خواب روز به نقاط مختلف خانه بچرخانید، و تخت پارک را برای شیردهی و تعویض پوشک نیمه شب در کنار تخت خود قرار دهید.

البته، تخت پارک هنگام مسافرت یا در راه سفر نیز بسیارعالی است و یک مکان خواب ایمن و آشنا را درهتل یا خانه مادربزرگ برای نوزاد فراهم می کند. همچنین می تواند یک “منطقه امن” برای نوزاد سینه خیز یا نوپای کنجکاو ایجاد کند، تا هنگامی که شما در ساحل یا در حال بازدید اقوامی که خانه اش برای نوزاد ایمن نیست هستید، او را نگه دارد.

هنگامی که گهواره برای نوزاد کوچک می شود (نوزاد 6.8 کیلوگرم وزن داشته باشد یا بتواند بنشیند، خود را بالا بکشد، یا غلت بزند)، با تغییر ارتفاع تخت پارک می توانید فضای بیشتری را ایجاد کنید. نوزاد شما با استفاده از تشک پایینی هنوز می تواند درتخت پارک بخوابد. اما از آنجا که تشک نازک است، و اضافه کردن لایه اضافی ایمن نیست، شاید بخواهید که محل خواب اصلی نوزاد شما جایی راحت تر مانند تخت نوزاد باشد.

تخت پارک با بزرگ ترشدن و شیطنت بیشتر فرزند، وقتی که شما برای کار یا پختن شام آماده می شوید، نیز بسیار ایده آل است و به جای اینکه کودک در خانه بچرخد و شما نگران رخ دادن حوادث باشید، می توانید او را در تخت و پارک قرار دهید، اسباب بازی های او را کنارش بگذارید تا او سرگرم شود. این کارایی زمانی که فرزند شما تازه شروع به سینه خیز رفتن کرده تا زمانی که حدود 2 سال دارد، مفید است.

نکات مهمی که هنگام خرید تخت و پارک باید به آن دقت کنید

میز تعویض قابل جابجایی

اگر نمی خواهید یک گهواره و میزتعویض مجزا بخرید یا قصد سفر با نوزاد خود را دارید، این کارآیی تخت و پارک می تواند بسیار مفید باشد. اگرفرزند دوقلو دارید، تخت پارک با گهواره دوقلو را انتخاب کنید.

ویژگی های اضافه

تخت پارک معمولی شامل ویژگی متحرک بودن، ویبره دار، دارای شب خواب، موزیکال و سایبان برای محافظت از نوزاد است.

چرخ ها

اگرشما تخت پارک را از اتاق به اتاق دیگر منتقل می کنید، به دنبال خرید محصولی با چرخ های قفل دار باشید.

عملکرد تاشو آسان

به دنبال محصولی باشید که وقتی بخواهید آن را جمع کنید، دردسر زیادی نداشته باشد و پس از جمع شدن، جای کمی را نیز اشغال کند.

جیب های نگه دارنده، ساک یا قفسه

بعضی ازتخت پارک ها گزینه هایی برای جای پوشک، دستمال مرطوب، پتو و لباس های اضافی دارند. همچنین به دنبال یک کیف قابل حمل محکم و جمع و جور باشید (در صورتی که قصد دارید تخت پارک خود را در سفر با خود ببرید ضروری است).

نکات ایمنی لازم در خصوص تخت و پارک

– دستورات سازنده برای مونتاژ تخت و پارک را بررسی کنید. هرگز نوزاد خود را تا زمانی که تخت پارک را کاملاً سرهم و قفل نکرده اید، در آن قرار ندهید. بعد از این کار، ابتدا امتحان کنید که ریل ها و کف آن با وارد کردن چند تکان محکم در موقعیت خود به درستی قفل شده است.

– محدوده وزن و سن توصیه شده توسط سازنده را بررسی کنید. برخی می گویند وقتی نوزاد شما به قد 88.9 سانتی متر یا وزن 13.6 کیلوگرم رسید استفاده از تخت پارک را متوقف کنید، برخی دیگرمی گویند هنگامی این کار را کنید که فرزند شما به سن مشخصی رسیده یا می تواند از تخت پاک خارج شود.

– اگر تخت پارک دارای گهواره یا میز تعویض است، محدودیت های توصیه شده در دفترچه ی راهنمای محصول را بخوانید یا از فروشنده سوال کنید.

گهواره معمولاً تا زمانی که نوزاد شما 6.8 کیلو گرم وزن داشته باشد، و میز تعویض تا زمانی که او 11.3 تا 13.6 کیلوگرم وزن داشته باشد، استفاده می شود.

– هنگام قرار دادن فرزندتان برای خواب در تخت پارک، از دستورات ایمنی خواب استفاده کنید. نوزاد خود را به پشت بخوابانید و پتو، بالش یا سایر لوازم تختخواب نرم را در تخت پارک قرار ندهید. اگر از ملحفه استفاده می کنید، مطمئن شوید که مخصوص تشک تخت پارک و محکم است.

همچنین شما میتوانید از طریق صفحه اینستاگرام با تیم ما در ارتباط باشید.

شروع مکالمه با نی نی کالا

سلام! برای چت با ما در واتس اپ بر روی اعضای ما در زیر کلیک کنید

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.