خرید کیسه بوکس

خرید کیسه بوکس

خرید کیسه بوکس

خرید کیسه بوکس

کیسه بوکس یکی از مهمترین ابزار های تمرینی برای بوکسورها و ورزشکاران ورزش های رزمی ترکیبی و همچنین کودکان است. کیسه های بوکس به عنوان یک هدف تمرینی و به منظور توسعه تکنیک های ضربه زدن عمل می کنند. درست مانند سایر وسایل ورزشی، کیسه بوکس شما نیز باید با اهداف ورزشی شما متناسب باشد. این که چه نوع، اندازه و مواد اولیه ای برای شما مناسب است از اهمیت زیادی بر خوردار است. در ادامه این مقاله از نی نی کالا برای پاسخ به این پرسش که چه کیسه بوکسی بخریم یک راهنمای خرید کیسه بوکس برای بزرگسالان و کودکان را برای شما تهیه کرده ایم.

انواع کیسه بوکس

چندین مدل کیسه بوکس وجود دارد که بر اساس ورزشی که در آن فعالیت می کنید و اهداف تمرینی تان می تواند برای شما مناسب باشد. کیسه بوکس های سنگین که برای بهبود تکنیک های کلی استفاده می شوند ممکن است برای ورزشکاری که به دنبال افزایش سرعت ضربه هایش است مناسب نباشد. همچنین یک کیسه بوکس سرعتی برای افزایش مهارت در ضربه های پا مناسب نیست. یا کیسه ی بوکس مناسب ورزش کیک بوکس ممکن است برای موی تای مناسب نباشد.

در ادامه ی راهنمای خرید کیسه بوکس برخی از معروف ترین انواع کیسه بوکس را به شما معرفی می کنیم :

1- کیسه بوکس سنگین آویزان

این کیسه های بزرگ و سنگین معمولا از سقف آویزان می شوند و می توانند ضربه های محکمی را تحمل کنند. به طور کلی، کیسه های سنگین برای بهبود تکنیک های عمومی ضربه های دست و پا طراحی شده‌اند. یک کیسه بوکس سنگین استاندارد شکلی استوانه ای دارد، وزن آن بین 15 تا 90 کیلو است و معمولا با استفاده از یک زنجیر یا طناب از سقف آویزان می شوند. برای تمرین بوکس، MMA، موی تای، کاراته و غیره این کیسه بوکس را انتخاب کنید.

2- کیسه بوکس ایستاده

کیسه بوکس های ایستاده همانطور که از نامشان مشخص است نیازی به هیچ سیستمی برای آویزان یا وصل کردن به سقف ندارند. با اینکه بیشتر کیسه های بوکس از سقف آویزان هستند یا به دیوار وصل می شوند، کیسه بوکس های ایستاده روی یک پایه سنگین و مقاوم قرار دارند. این به آنها اجازه می دهد هر کجای اتاق قرار بگیرند. همچنین به راحتی جابه‌جا می شوند. استفاده از کیسه بوکس های ایستاده اجازه ی حرکت و سرعت بیشتری را به ورزشکار می دهد و او را به چالش می کشد.

کیسه بوکس های ایستاده بهترین انتحاب برای انجام تمرینات ورزش هایی مانند موی تای و سایر ورزش های رزمی ترکیبی است که ضربات پا با ارتفاع کم در آنها مرسوم است. همچنین برای جاهایی که قابلیت اتصال کیسه بوکس به سقف وجود ندارد، خانه یا باشگاه کاربرد دارند.

3- کیسه بوکس سرعتی (کیسه بوکس گلابی)

همانطور که از نام این کیسه بوکس ها پیدا است، یک کیسه بوکس سرعتی برای افزایش سرعت ضربات مشت طراحی شده است. تمرین با کیسه بوکس های سرعتی قدرت، زمان بندی و مقاومت شما را نیز افزایش داده و اهداف خاصی مانند کمک به ورزشکار برای بالا نگه داشتن دست یا تقویت عضلات شانه را نیز عملی می کند. کیسه بوکس های سرعتی از هوا پر می شوند و از کیسه بوکس های سنگین کوچکتر هستند، بنابراین معمولا از سقف آویزان هستند یا با به دیوار متصل می شوند. این کیسه بوکس ها معمولا به شکل یک گلابی بوده و در تمرینات مرسوم بوکس کاربرد زیادی دارند.

4- آدمک های بوکس

خرید کیسه بوکس

آدمک های بوکس بیشترین شباهت را به یک حریف واقعی انسانی دارند. این آدمک ها معمولا دارای سر، پا، و دست نیز هستند. این آدمک ها به صورت ایستاده هستند (به سقف یا دیوار متصل نمی شوند) و دارای پایه هایی محکم برای نگه داشتنشان روی زمین می باشند. آدمک های بوکس در ورزش های رزمی مختلف کاربرد دارند و انواعی که دارای پایه نیستند، در کشتی، MMA، جوجیتسو و جودو نیز به کار می روند.

انتخاب اندازه و وزن کیسه بوکس

اولین موردی که در پاسخ به پرسش چه کیسه بوکسی بخریم مطرح است اندازه و وزن کیسه بوکس متناسب با ورزشکار است. کیسه های بوکس در اندازه های مختلفی از 50 سانتیمتر تا 180 سانتیمتری وجود دارند. همچنین وزن آن ها از 10 تا 70 کیلو متفاوت است اما این عدد ها برای همه کیسه بوکس ها صدق نمی کند. در واقعیت شما کیسه بوکس هایی با وزن و اندازه های متفاوتی پیدا خواهید کرد.

استفاده از کیسه بوکس چه مزایایی دارد؟

کیسه بوکس به زدن ضربات دقیق تر کمک زیادی می کند. همین طور بوکسور می تواند از مخلوطی از ضربات مشت و همینطور پا را به کار برد و استقامت، قدرت، سرعت و همینطور دقت خود را بهبود بخشد. ورزشکار توسط کیسه بوکس نحوه ی ضربه زدن را می تواند یاد بگیرد و با طرز تکنیک ها بر بدن ورزشکار مقابل خود آشنایی بیشتری پیدا کند. در کل می توان گفت توسط کیسه بوکس ورزشکار می تواند استقامت و قدرت رزمی خود را بهبود دهد.

فواید ورزش بوکس برای کودکان و نوجوانان

1 – تعیین هدف مشخص : ورزش بوکس اهمیت برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف هر چند کوچک برای رسیدن به موفقیت و پیروزی در مسابقات را در کودکان و نوجوانان را تقویت می کند.

2 – افزایش توجه و تمرکزبوکس یکی از ورزش هایی که به توجه و تمرکز نیاز دارد، بنابراین ورزش بوکس باعث افزایش تمرکز در کودکان و نوجوانان می شود.

3 – قدرت دفاع شخصی

4 – تقویت اعتماد به نفس و عزت نفس : برنده شدن در برابر حریفان قدرتمند، داشتن بدنی سالم و قوی و تناسب اندام به افزایش اعتماد به نفس در کودکان و نوجوانان کمک می کند.

5 – افزایش عملکرد قلب : تمرینات سخت ورزش بوکس باعث تقویت قلب شده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی در کودکان و نوجوانان را کاهش می دهد.

6 – نظم و انضباطورزش بوکس کودکان و نوجوانان را از لحاظ فکری و جسمی به چالش کشیده و اهمیت به نظم و انضباط برای رسیدن به موفقیت را در آن ها تقویت می کند

سن شروع ورزش بوکس

خرید کیسه بوکس

سن مناسب برای شروع ورزش بوکس حدود هشت تا ده سالگی است، اگر چه سن 18 سالگی هم می توان ورزش بوکس را شروع کرد.

کیسه بوکس جزء یکی از وسایل سرگرمی و ورزشی برای بازی کودکان به شمار می رود که با توجه به سبک کنونی زندگی کودکان که در محیط های آپارتمانی و رقبت به بازی های کامپیوتری و نیز کم تحرکی کودکان یکی از لوازم مهم سرگرمی و ورزشی به حساب می آید. از جمله موارد قابل توجه در خرید کیس بوکس برای کودکان می توان به اندازه مناسب، وزن مناسب، روکش مناسب و مقاوم، بندهای محکم برای نگهداری وزن کیسه و … اشاره نمود.

با خرید کیسه بوکس از شرکت نی نی کالا میتوانید از پایین ترین قیمت بازار بهره منده شوید همچنین میتوانید از طریق صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.