بالش شیردهی

بالش شیردهی

بالش شیردهی

بالش شیردهی

بالش شیردهی از وسایل بسیار کاربردی و راحتی نوزادان است که البته وسیله کمکی بسیار خوبی برای مادرانی است که قصد دارند به شکل طبیعی یا حتی از طریق شیشه شیر به نوزاد خود شیر بدهند.

تغذیه کودکان با شیر طبیعی یا شیر خشک بسیار مهم است و تنها غذای نوزادان محسوب می شود اما اینکه کودکان چگونه تغذیه کنند و به عبارت دیگر کیفیت آن نیز بسیار اهمیت دارد.

در حالت طبیعی که بالش شیردهی نباشد، احتمال خسته شدن دست مادران هنگام شیر دادن زیاد است و هم باید مراقب سر و گردن نوزاد باشند و هم اینکه شیشه شیر از دهان آن خارج نشود و هماهنگی این کارها، سخت است.

این بالش ها شرایطی فراهم می کنند تا هم شیر خوردن نوزاد از پستان و شیشه شیر راحتتر شود و هم در اثر کاهش فشار به مادر، زخم های عمل سزارین سریعتر بهبود پیدا کنند. از رفلاکس معده کودک جلوگیری می شود و آسیب رسیدن به کمر، سر و گردن نوزاد نیز حذف خواهد شد.

با توجه به اینکه نمونه های مختلفی از بالش شیردهی در بازار موجود است در این مطلب به بررسی نکات طلایی خرید آن پرداخته ایم تا خریدی راحتتر و هوشمندانه تری داشته باشید. توجه داشته باشید که با خرید دقیق و مناسب این بالش ها کار شما تمام نشده بلکه باید نحوه استفاده صحیح از آنها را نیز بیاموزید!

نکات خرید بالش شیردهی

همانطور که گفته بودیم بدون اطلاع از نکات خرید بالش شیردهی، خرید آن کار بسیار سختی است پس با ما همراه باشید:

سایز: حتما دقت کنید که سایز این بالش ها نه خیلی بزرگ باشد و نه خیلی کوچک و کاملا متناسب با سایز بدن نوزاد باشد. اگر خیلی بزرگ باشد، قرارگیری نوزاد در آن سخت می شود و اگر هم خیلی کوچک باشد، بین ران ها و بالش فاصله خواهد افتاد و به همین دلیل با قرارگیری نوزاد به سمت پایین میفتد. مثلا می توانید در فروشگاه یک عروسک نوزاد بردارید، بالش را روی پای خود گذاشته و عروسک نوزاد را هم روی آن بگذارید و تست کنید.

شکل: شکل بالش در فرم قرارگیری بدن و گردن نوزاد بسیار تأثیرگذار است. گردن نوزاد موقع شیر خوردن و مکیدن سینه ها باید کاملا صاف باشد. اگر در چنین حالتی گردن کودک خیلی بالا باشد، امکان فرو دادن شیر به خوبی فراهم نخواهد شد و اگر هم خیلی پایین قرار بگیرد، امکان پریدن شیر در گلوی کودک و خفگی وجود دارد.

کمربندی یا ساده: برخی از انواع بالش شیردهی کودک هستند که دور کمر بسته می شوند و به مادران امکان انجام کارهای دیگر را نیز می دهد. بالاخره در طول روز شاید نیاز باشد بین 8 تا 12 بار به کودک خود شیر دهید و همزمان آشپزی کنید و غیره.

دوتایی بودن: امروزه بالش های شیردهی روانه بازار می شوند که مخصوصا دوقلوهاست. در این مواقع قطعا نمی توانید دو بالش شیردهی روی پای خود بگذارید پس باید نوعی را خریداری کنید که مخصوص دو نوزاد یا دو قلو طراحی شده باشد.

نرمی یا سفتی: برخلاف بالش نوزاد و کودک که نباید خیلی سفت یا نرم باشد و حالت تعادلی اهمیت دارد، بالش مخصوص شیردهی باید طوری باشد که با قرارگیری سر کودک خیلی به سمت پایین نرود تا احتمال خفگی رخ دهد و تا حد امکان و مناسب باید سفت باشد. مخصوصا که از این بالش تا زمانی که کودک بتواند سر خود را کنترل کند (تقریبا تا 6 ماهگی) باید پیوسته استفاده کنید.

قابلیت شستشو: در حین شیر دادن احتمالا کثیف شدن بالش حتما وجود دارد پس حتما جنسی را خریداری کنید که قابلیت شستشو داشته باشد و چه بهتر که بتوانید داخل ماشین لباسشویی هم بیندازید.

تا شدنی: برخی از بالش ها هستند که می توانید آنها را تا کنید و به اندازه مناسب برای قابل حمل شدن تبدیل کنید. چون بالش با این حجم را نمی توانید در دست بگیرید و در خیابان راه بروید. فرض کنید می خواهید به مهمانی بروید، راحت آن را تا کرده و در کیف نوزاد قرار می دهید.

ضمانت: برخی شرکت ها برای کیفیت ساخت و ماندگاری محصولات خود ضمانت یا گارانتی می گذارند تا خیال مشتری از بابت پولی که پرداخت می کند راحت باشد. توصیه می کنیم برای خرید بالش شیردهی از برندهایی که در پایان این مطلب لیست می کنیم

استفاده کنید.

با خرید بالش شیردهی از شرکت نی نی کالا میتوانید تجربه خرید با پایین ترین قیمت را داشته باشید همچنین میتوانید از طریق صفحه اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

شروع مکالمه با نی نی کالا

سلام! برای چت با ما در واتس اپ بر روی اعضای ما در زیر کلیک کنید

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.